فیتنشن | سایت مرجع تناسب اندام
0

6 راه برای افزایش متابولیسم

چند راه برای افزایش متابولیسم:

آیا می خواهید چربی سوزی خود را تسریع کنید؟ در اینجا برخی استراتژی ها، برای ذوب چربی در اسرع وقت وجود دارد. آیا تا به حال در شرایط زیر قرار گرفته اید؟ بدنسازی تمرین می کنید، کاردیو انجام می دهید وغذای سالم می خورید … اما هنوز لاغر نشده اید.

در اصل، همه روشهای موثر کاهش وزن تنها دو کار را انجام می دهند:

آنها مقدار غذایی را که می خورید محدود می کنند.

آنها میزان کالری و چربی سوزانده شده را افزایش می دهند.

1-به اندازه کافی ساده است، دقیقاً به برنامه غذایی خود پایبند باشید

2. مربوط به افزایش سرعت متابولیسم است. در این مقاله، می خواهم در مورد 2 بیشتر صحبت کنم.

 افزایش متابولیسم

مردان HIIT کاردیورا انجام دهید:

مطالعاتی مانند دانشگاه لاوال، دانشگاه ایالتی تنسی شرقی، کالج پزشکی بیلور و دانشگاه نیو ساوت ولز نشان داده است که جلسات کاردیو کوتاهتر و با شدت بالا منجر به کاهش بیشتر چربی در طول زمان نسبت به جلسات با شدت کم می شود.

تحقیقات همچنین نشان داده است که تمرینات با شدت بالا بیشتر از کاردیو با شدت کم، عضلات را حفظ می کنند. بنابراین، توصیه می کنم HIIT را برای تمام کاردیو انجام دهید و جلسات خود را 20 تا 30 دقیقه ادامه دهید. در اینجا نحوه کار آورده شده است:

تمرین خود را با 2-3 دقیقه گرم کردن با شدت کم شروع می کنید. سپس به سرعت و با حداکثر سرعت ممکن 30-60 ثانیه حرکت می کنید اگر تازه وارد HIIT شده اید، فواصل 30 ثانیه ای زیاد خواهد بود، اما می خواهید تلاش کنید تا بتوانید فواصل 60 ثانیه ای را انجام دهید.

سپس آن را به یک دوره بهبودی با شدت کم کاهش دهید. مجدداً، اگر در HIIT تازه کار هستید، ممکن است لازم باشد این مدت زمان استراحت را تا 1.5-2 برابر با شدت بالا تمدید کنید.

اگر نفس خود را از دست داده اید و قلب شما در حال تپش است، آماده نیستید که دوباره با شدت بالا انجام دهید. این چرخه فواصل کامل و بازیابی را به مدت 20-30 دقیقه تکرار کنید.

2-3 دقیقه تمرینات خنک کننده با شدت کم انجام می دهید. شما می توانید سبک HIIT را برای هر نوع کاردیو که معمولاً انجام می دهید اعمال کنید. می توانید بیرون بروید و راه بروید و با سرعت بدوید یا می توانید برای انجام این کار از مربی یا دوچرخه سواری استفاده کنید.

 افزایش متابولیسم

وزنه های سنگین انجام دهید:

در میان بسیاری از مزایای بلند کردن وزنه این واقعیت است که به تسریع چربی سوزی کمک می کند. مطالعه ای که توسط دانشمندان ورزش یونانی منتشر شده است نشان می دهد مردانی که با وزنه های سنگین  80-85٪ حداکثر یک بار کار می کنند، میزان سوخت و ساز بدن خود را در سه روز بعد افزایش داده و صدها کالری بیشتر از مردان سوزانده اند.

مطالعه دیگری نشان داد که افزایش مصرف انرژی پس از بلند کردن وزنه های سنگین عمدتا از چربی سوزی ناشی می شود (و محققان مطمئن نبودند که چرا). بنابراین اگر می خواهید میزان متابولیسم خود را افزایش داده و به نوبه خود، چربی سوزی خود را تسریع کنید، وزنه ها را بزنید و اگر می خواهید امتیاز بیشتری کسب کنید، روی لیفت های ترکیبی مانند اسکوات و ددلیفت تمرکز کنید، زیرا اینها بیشترین کالری را پس از تمرین می سوزانند.

 افزایش متابولیسم

از استراحت متوالی خودداری کنید:

انجام ندادن ورزش برای دو روز متوالی می تواند سرعت متابولیسم را کاهش دهد. به جای تمرین 5 یا 6 روز مستقیم و سپس دو روز استراحت کامل، 3 یا 4 روز تمرین کنید و سپس یک روز مرخصی بگیرید و به دنبال آن 3 – 4 روز دیگر تمرین کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =