فیتنشن | سایت مرجع تناسب اندام
0

کاردیو قبل یا بعد از وزنه برداری،کدام یک برای کاهش وزن بهتر است؟

کاردیو قبل یا بعد از وزنه برداری:کدام یک برای کاهش وزن بهتر است؟

چه بخواهید چه نخواهید تمرینات هوازی و وزنی پایه و اساس بیشتر برنامه های تمرینی هستند و اگر به طور منظم در یک باشگاه بدنسازی تمرین می کنید، احتمالا اول دوست دارید وسایل تمرینات هوازی یا تمرین با وزنه را بزنید.

همانند بسیاری از موضوعات بحث برانگیز در زمینه سلامتی و تناسب اندام، همه اینها به اهداف شما برمی گردند.

افراد زیادی جلسات تمرینی خود را در سالن ورزشی بین تمرینات هوازی و قدرتی تقسیم می کنند و نظم و ترتیب انجام تمرینات می تواند در نتایج شما تأثیرگذار باشد.

همه اینها به این بستگی دارد که آیا می خواهید وزن کم کنید،عضله بگیرید یا سلامت کلی را بهبود ببخشید.

بنابراین،این می تواند به شما کمک کند تا ابتدا اهداف خود را ارزیابی کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام هدف برای شما در اولویت قرار دارد.

در ادامه متوجه می شوید که چرا ابتدا باید تمرینات هوازی را انجام دهید یا وزنه بزنید و چگونه تشخیص دهید کدام یک با اهداف شما سازگار است .فراموش نکنید که به درستی گرم شوید،مهم نیست که کدام تمرین را انتخاب می کنید.

کاردیو قبل یا بعد از وزنه برداری

اهداف شما چه هستند؟

وقتی نوبت به تصمیم گیری در مورد انجام تمرینات هوازی یا وزنه زدن در طول تمرین می رسد، بهتر است از اهداف خود شروع کنید. آیا می خواهید لاغر شوید یا عضله بگیرید؟

ممکن است شما بخواهید استقامت خود را بهبود ببخشید یا عضلات بزرگتری بسازید.یک تصور غلط رایج این است که تمرینات هوازی مهمترین ورزش برای کاهش وزن هستند، اما هر دو تمرینات هوازی و قدرت برای این امر مهم هستند.

تمرینات هوازی

شروع با تمرینات هوازی:

به خوبی اثبات شده است که تمرینات هوازی در سوزاندن کالری موثر هستند. اگر در مقابل انجام هر فعالیت هوازی برای مدت زمان مشابه 30 دقیقه وزنه بزنید،تمرین هوازی کالری بیشتری می سوزاند.

با این حساب،ممکن است بخواهید تمرینات خود را با تمرینات هوازی به طور مداوم شروع کنید تا به ضربان قلب مورد نیاز برای چربی سوزی برسید.

سپس می توانید با وزنه برداری ادامه دهید که به سوزاندن کالری پس از انجام ورزش کمک می کند.

حتی نیازی نیست که از بدن خود سخت کار بکشید تا از مزایای تمرینات هوازی بهره مند شوید.

ورزش های هوازی با شدت کمتری در منطقه چربی سوزی(منطقه تمرین هوازی) به شما کمک می کنند تا وزن خود را کاهش دهید،اما این ورزش باید برای مدت زمان طولانی تری ادامه یابد.

اگر اول وزنه برداری کنید،قبل از رسیدن به قسمت اصلی تمرین،شما را خسته می کند.این بدان معناست که شما ممکن است تمرین خود را کوتاه کرده و از کالری سوزی بهره نبرید.

به خصوص اگر می خواهید در یک زمان مشخص کالری بیشتری بسوزانید.با این اوصاف،سعی کنید هم از کاردیو شروع کنید و هم از وزنه برداری شروع کنید تا درک کنید که چه چیزی برای شما بهتر است.

اگر در حال انجام تمرینات با وزنه های سبک هستید،می تواند ضربان قلب شما را بالا ببرد و بدن شما را برای دویدن،دوچرخه سواری یا یک فعالیت قلبی دیگر آماده کند.

در آخر، اگر دوست دارید دویدن،دوچرخه سواری یا شنا کنید و می خواهید سرعت یا استقامت کلی خود را بهبود ببخشید،ابتدا انتخاب تمرینات هوازی هوشمندانه است.به این ترتیب شما با مناسب ترین تمرین برای اهداف بلند مدت خود شروع می کنید و با سرعت بیشتری پیشرفت خواهید کرد.

تمرینات هوازی

شروع تمرینات با وزنه:

 • اگر هدف اصلی شما بهبود قدرت خود است،می توانید چیزهای سنگین را بلند کنید و عضله بیشتری بسازید، پس ابتدا بالا بردن وزنه بهترین است.ابتدا با انجام تمرینات هوازی بدن خود را خسته نکنید.
 • همچنین  فرم خوب برای انجام ایمن و موثر تمرینات قدرتی بسیار مهم است.
 • ممکن است تمرین وزنه برداری در ابتدا در صورت ترکیب با تمرینات هوازی برای کاهش چربی نیز مفید باشد.
 • بلند کردن وزنه ها ابتدا بدن شما را به حالت هوازی تبدیل می کند،بنابراین، زمانی که به دویدن می رسید، شما در حال حاضر در حالت هوازی / چربی سوزی خواهید بود.
 • بنابراین ممکن است هنگام دویدن و مدت بیشتری آن حالت هوازی را حفظ کنید.
 • بنابراین،از چربی به عنوان منبع انرژی استفاده کنید. این حالت هنگامی است که وزنه های سبک تری را برمی دارید که کل بدن شما را خسته نمی کنند.
 • سرانجام،حتی اگر علم در مورد بهترین کار یعنی انجام تمرینات هوازی یا وزنه زدن،نتیجه مشخصی ندارد، اما یک نکته کاملاً واضح این است که انجام هر دو کار مفید است.
 • مطالعات نشان می دهد که انجام ترکیبی از این دو برای سلامت کلی، افزایش عضلات و کاهش چربی بدن بهترین کار است.
 • اگر می خواهید هم تمرینات هوازی و هم وزنه را با تلاش 100٪ انجام دهید،می توانید آنها را در روزهای جداگانه انجام دهید و به بدن خود اجازه دهید در این بین بهبود یابد.
 • اگر ترجیح می دهید هر دو مورد را یک باره انجام دهید، ببینید کدام یک برای شما مناسب تر است.
 • کاملاً اعتقاد به انجام کاری داشته باشید که عاشق آن هستید. ورزش می تواند سرگرم کننده باشد.
 • اگر در حین گرم کردن بدن روی تردمیل هستید و از آن لذت می برید،برای وزنه زدن آن را متوقف نکنید.
 • برعکس دویدن یا راه رفتن روی ترد میل را ادامه دهید تا آماده وزنه زدن شوید؛ یا اگر برعکس،وزنه زدن را به دویدن ترجیح می دهید،مدت کوتاه تری روی تردمیل بدوید و بعد،مدت بیشتری را با وزنه تمرین کن.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =