فیتنشن | سایت مرجع تناسب اندام
0

آسیب های ورزشی در موتورکراس سواری چیست؟

آسیب های ورزشی در موتورکراس سواری چیست؟

موتورکراس ورزشی هیجان انگیز است و به محبوبیت روزافزونِ مخاطبان ملی و بین المللی ، ورزشکاران بسیار آموزش دیده و طرفدارانش؛ وابسته است. برای شرکت کنندگان ، این یک ورزش جسمی سخت و دارای آدرنالین بالا است. برای کمک به ماندن در مسیر حرکت و جلوگیری از آسیب دیدگی ، مهم است که قبل از سوار شدن اقدامات احتیاطی را انجام داده و به صدمات پاسخ مناسب دهید.

_آسیب های شایع موتورکراس:

ماهیت این ورزش به این صورت است که تصادفات مکرر ، سقوط و برخورد؛ غیرمعمول نیست.

برخی از آسیب های شایع عبارتند از:

  •   شکستگی و پیچ خوردگی استخوان یقه ، مچ دست ، مچ پا و زانو
  •   ضربه مغزی
  •    پارگی و پارگی ACL
  •    دررفتگی شانه یا آسیب های مربوط به آن

اگر در پیست دچار آسیب دیدگی شدید ، بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. مهم است که آسیب دیدگی شما به سرعت توسط یک متخصص ارتوپدی ارزیابی شود.

 

آسیب های ورزشی در موتورکراس سواری

_جلوگیری از آسیب های موتور کراس:

نکات ، آموزش و تکنیک های موتور سواری:

برای کمک به جلوگیری از آسیب دیدگی ، بسیار مهم است که همه سواران ، صرف نظر از سن و تجربه ، از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند. ارزش یک کلاه ایمنی ، چکمه ، و دستکش خوب قابل چشم پوشی نیست. بیشتر مسیرها به چرخ دنده خاصی نیاز دارند ، بنابراین حتماً این قوانین را رعایت کرده و آنها را دنبال کنید. تجهیزات اضافی از جمله محافظ های قفسه سینه ، بریس ها و سایر بالشتک ها می توانند تجربه موتور سواری ایمن و در نهایت سرگرم کننده تری را فراهم کنند.

 

جلوگیری از آسیب های موتور کراس

 

آموزش در مورد تکنیک های مناسب پیشگیری از آسیب موتورکراس از طرف متخصصین آموزش دیده می تواند به ایمنی و رفاه عمومی هنگام سواری کمک کند. مانند بیشتر ورزش ها ،  حرکات ِکششی قبل از سوار شدن می تواند به شل شدن عضلات کمک کند ، که به افزایش انعطاف پذیری و جلوگیری از گرفتگی کمک می کند.

 

سایر نکات ایمنی سواری عبارتند از:

مطمئن باشید که می توانید پیست را واضح ببینید. عناصر گرد و غبار و هوا نباید مانع دیده شدن پیست شوند. اگرچه موتور کراس به طور کلی یک ورزش در تمام آب و هوا ها  است ، اما در برخی شرایط نامساعد احتمال آسیب دیدگی شدت می یابد.

توانایی های خود را بشناسید. درک و توجه به سطح مهارت یک سوارکار نیز می تواند به جلوگیری از صدمات کمک کند.  موتورسواری آهسته باعث افزایشِ مداوم توانایی می شود. با این نگرش ، سواران می توانند در عین پیشرفت و یادگیری با سرعت مناسب ، در امان بمانند.

آسیب های موتور کراس

موتور کراس

موتور کراس

_آماده سازی قبل از مسابقه:

قبل از هر مسابقه یا تمرین ، حتماً درست و کامل غذا بخورید تا به نتایج ِخود را به عالی ترین شکل برسید. رژیم غذایی خود را با مقدار زیادی کلسیم ، کربوهیدرات و پروتئین متعادل کنید تا اطمینان حاصل کنید که برای چالش پیش رو بهترین وضعیت را دارید. قبل ، حین و بعد از مسابقه با مایعات کافی هیدراته بمانید. قبل از سوار شدن باید موتور خود را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا ملاک های مسابقه ایمن را دارد یا خیر.

آسیب های ورزشی در موتورکراس سواری

 

همانند سایر ورزش های با آدرنالین بالا و سریع ، آمادگی ذهنی می تواند به شما در به حداکثر رساندن عملکرد خود کمک کند. موفقیت در شروع ، دور و پایان خود را تجسم کنید.مراقبت و تمرکز دقیق می تواند به شما کمک کند بهترین مسابقه خود را تجربه کنید.

 

_بهبودی پس از مسابقه:

بعد از اتمام کار ، مهم است که بدن خود را آبرسانی کرده و استراحت دهید ، به بدن اجازه دهید تا از خستگی مسابقه بهبود یابد.  بدن خود را حتماً با مقدار زیادی آب تامین کنید و رژیم غذایی سالم خود را ادامه دهید.

برای هرگونه آسیب دیدگی در طول مسابقه ، به دنبال مراقبت های پزشکی مناسب باشید. اگر آسیب دیدگی نیاز به کمی استراحت و بهبودی داشت ، مطابق دستورات پزشک خود عمل کنید و تا زمانی که از نظر پزشکی سالم نشدید ، به موتورسواری برنگردید. برای ایمنی طولانی مدت و موفقیت در پیست ، به طور مداوم بر سلامتی خود نظارت داشته و از بدن خود مراقبت کنید.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =