فیتنشن | سایت مرجع تناسب اندام
0

چرا زیاد ورزش می کنم ولی کاهش وزن ندارم؟

 دلایل عدم کاهش وزن

می دوید ، تمرینات قدرتی انجام می دهید و غذای سالم می خورید. اما کاهش وزن اتفاق نمی افتد. بسیار غیر منصفانه است! اما غالباً توضیحی وجود دارد که چرا لاغر نمی شوید.

چرا نمی توانید وزن کم کنید؟ هنگام مبارزه با وزن خیلی راحت می توانید تصور کنید ،که خودتان چاق ترین آدم جهان هستید. یک کاهش وزن موفقیت آمیز دقیقاً از همان جا شروع می شود، با این کار همه مقایسه ها را کنار می گذارید و بر روی سلامتی خود تمرکز می کنید. به این دلیل که می خواهید احساس سلامتی کنید. با از دست دادن چند کیلو،

به بسیاری از مزایای سلامتی دست می یابید:

شما تناسب اندام و شادابی بیشتری پیدا می کنید و خطر ابتلا به تعدادی از بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 را کاهش می دهید. و سپس در نهایت لباس مورد علاقه خود را می پوشید و لذت میبرید.

 

7 دلیل برای لاغر نشدن:

در بیشتر موارد، استرس یک عامل اساسی است. اما البته می تواند به دلیل ناآگاهی یا دلایل تخصصی پزشکی نیز باشد. به طور کلی، می توان گفت جسمی که تعادل دارد کاهش وزن راحت تری نسبت به بدن غیر متعادل دارد.

 

ورزش نامناسب

1) خیلی سخت تمرین می کنید

بله شما درست خواندید. نوع ورزش نامناسب می تواند از لاغر شدن شما جلوگیری کند. باز هم تقصیر استرس است. اگر شما اغلب با تمرینات سخت بدن خود را تحت فشار قرار می دهید ، نباید تعجب کنید که با افزایش ذخیره چربی واکنش نشان می دهد. این به این دلیل است که سطح هورمون ها تغییر می کند زیرا بدن به طور ناخودآگاه همه چیز را که هیچ ارتباطی با زنده ماندن ندارد خاموش می کند. یا شاید این همان ضرورت آموزش و تمرین باشد که شما را تحت فشار قرار دهدکه برای وزن نیز مفید نیست.

اما این دلیل نمی شود که روی کاناپه بنشینید. شما باید بدنتان را آموزش دهید ،کم کم عادت بدهید، اما به روشی دیگر. به جای اینکه هفته ای سه بار خود را مجبور به کراس فیت کنید ، می توانید روزانه پیاده روی کنید. شاید بتوانید راه رفتن به محل کار خود را شروع کنید؟ وقتی بر بدترین استرس خود غلبه کردید ، می توانید فضایی را برای تمرینات آرامتر مانند یوگا ، پیلاتس یا چی گونگ ایجاد کنید. تعجب نکنید اگر کیلوها به طور ناگهانی از بدن شما کم می شوند. با توجه به اینکه سطح استرس شما کاهش یافته است ، بدن شما می تواند چربی سوزی را شروع کند.

استرس

2) استرس بیش از حد دارید

موارد کمی، باعث از دست رفتن فرصت های شما برای کاهش وزن، مانند استرس می شود. استرس حواس راتحت تاثیر منفی قرارداده و بدن را در نوعی حالت اضطراری قرار می دهدبا این حال هنوز هم به توانایی احساس استرس نیاز داریم. اگر اتومبیلی با تمام سرعت به شما نزدیک می شود ، ضروری است که انگیزه فرار به شما دست دهد. این مشکل زمانی بوجود می آید که احساس شود اتومبیل تمام مدت به سمت شما می آید و استرس حتی پس از آنکه خود را به جای ایمنی منتقل کردید ، باقی می ماند.

وقتی استرس دارید ، بدن هورمون استرس یعنی کورتیزول را ترشح می کند. کورتیزول به ذخیره چربی در زیر عضلات شکم ، در میان اندام های داخلی کمک می کند. چربی مواد التهابی ترشح می کند، که به نوبه خود می تواند منجر به بیماری های مختلف شود. قند خون بالا همچنین یک وضعیت استرس زا برای بدن است که باعث افزایش کورتیزول می شود. از دیگر معایب اضافه وزن همراه با استرس طولانی مدت این است که شما خیلی سریع غذا می خورید و سیگنال های سیری را به موقع درک نمی کنید.

یا اینکه یک وعده غذایی را حذف کرده و برای وعده بعدی بیش از حد جبران می کنید ، این باعث می شود متابولیسم بدن از تعادل خارج شود. سطح و مخاط روده نیز تحت تأثیر استرس قرار می گیرد. برخی از گونه های باکتریهای روده، کاهش وزن را برای ما دشوارتر می کنند. علاوه بر این ، روده می تواند نفوذپذیرتر شود ، که خود تأثیر منفی بر بدن دارد.

فقط یک کار وجود دارد: بررسی وضعیت زندگی خود و تحت فشار قراردادن زیادِ خود را متوقف کنید. تقویم را پاک کنید تا زمان کافی داشته باشید. برای وعده های غذایی منظم وقت بگذارید. صبحانه ، ناهار ، شام و چند میان وعده کوچک. نه بیشتر نه کمتر.

 

کاهش وزن با وعده های غذایی

 

3) خیلی کم می خوابید

کسانی که کم می خوابند به راحتی می توانند کیلو های اضافی، اضافه کنند. از یک طرف ، وقتی خسته هستیم و گرسنه سراغ کربوهیدرات ها می رویم. رفتن سراغ بعضی از شیرینی ها ،وقتی پلک هایتان در ساعات آخرین کار جلوی کامپیوتر، آویزان می شوند خوشحالتان میکند، و وقتی قند می خورید ، بدن هوس قند بیشتری می کند.
کمبود خواب بر تنظیم اشتها تأثیر می گذارد. به زبان ساده ، همه هورمون های ما ، از جمله هورمون های سیری ، برای ترشح به خواب عمیق نیاز دارند. علاوه بر این ، مشکلات خواب طولانی مدت می تواند شما را افسرده کند. و افراد افسرده در بیشتر موارد شیرینی می خواهند. ما با قرار دادن قند و سایر مواردی که حاوی انتقال دهنده عصبی سروتونین(هورمون تقویت کننده روحیه هستند )، به راحتی کمی خوشحال می شویم.

بنابراین خواب ، همراه با مدیریت استرس، اساس موفقیت در کاهش وزن است. بقیه روز را با توجه به تعداد ساعاتی که باید بخوابید تنظیم کنید. .

 

کمبود خواب

 

4) از اختلالات هورمونی رنج می برید

گاهی اوقات این اختلالات هورمونی است که کاهش وزن را دشوار می کند. کم کاری تیروئید ، کمبود هورمون تیروئید ، منجر به متابولیسم کم بدن با سرعت کم می شود. کم کاری تیروئید در زنان بیشتر از مردان است و می تواند در مراحل مختلف زندگی مانند بلوغ ، بارداری و یائسگی ایجاد شود. تشخیص کم کاری تیرویید به وسیله آزمایش خون است. این درمان شامل مصرف قرص با جایگزین هورمون تیروئیدیعنی تیروکسین تا پایان عمر است. علت دیگر ممکن است PCOS – سندرم تخمدان پلی کیستیک – شایع ترین اختلال هورمونی در زنان در سنین باروری باشد.

زنان مبتلا به PCOS سطح هورمون جنسی مردانه تستوسترون و تعداد فولیکول های افزایش یافته در تخمدان را دارند. افزایش مو ، آکنه ، قاعدگی کم و نامنظم و مشکل در بارداری از جمله علائم آن است. بسیاری از افراد مبتلا به PCOS اشتها زیادی دارند و اضافه وزن دارند. یکی از راهکارها تغییر در الگوی رفتاری است ، به عنوان مثال ، گذراندن دوره ای به نام تغذیه کردن با ذهن می تواند به شما کمک کند تا هم بر اشتها غلبه کنید و هم بر وزن.

یائسگی همچنین می تواند دلیل بالا رفتن وزن باشد. با افزایش سن و کاهش سطح استروژن ، متابولیسم بدن کاهش می یابد.

غذا

5) بیش از آنچه فکر می کنید غذا می خورید

شما فکر می کنید کم غذا می خورید. در حالی که دیگران در مهمانی شام در مورد آنچه که میخورند بیشتر تمرکز می کنند ،
اما قبل از رفتن به مهمانی چه خورده بودید؟ آن چهار ساندویچ پنیر تست شده و فنجان شیرشکلات نیز به حساب می آیند. و هرچه شکلات عروسکی در یخچال بود رو خوردید، چون چند روز بود کسی آنها را نخورده بود. دروغ گفتن به خود یکی از احمقانه ترین کارهایی است که می توانید در روند کاهش وزن انجام دهید. برای کسانی که دزدکی بیرون خانه می روند ، و غذا میخورند، دفتر خاطرات غذایی توصیه می شود. هر روز هر جه که میخورید را بنویسید. حتی آنچه از بشقاب بچه ها می خورید،

برخی افراد وقتی فکرشان بیش از حد مشغول شود ،بیش از حد غذا میخورند، به اصطلاح عاطفی خواران هستند ، کسانی که وقتی عصبانی ، شاد ، غمگین یا فقط خسته می شوند غذا می خورند. کسانی که نمی توانند در برابر ولع زیاد مقاومت کنند.بنابراین مهم است که هنگام ولع به خوردن، توجه خود را منحرف کنید. پیاده روی کنید، مسواک بزنید ، هویج خام بخورید و آب زیادی بنوشید. اما بلند نشوید وسر یخچال نروید.

 

عدم کاهش وزن با بی تحرکی

 

6) در زندگی روزمره خیلی کم حرکت می کنید

مطمئناً ، شما به طور منظم در باشگاه ورزش می کنید. از تمریناتی که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید ، پیروی کنید. اما هیچ اتفاقی نمی افتد نه برای عضلاتتان و نه برای وزنتان. در اینصورت ، وقت آن رسیده است که آنچه که فکر می کنید سرگرم کننده است ، را شروع کنید. شاید کلاس های رقص در سالن بدن سازی باشد ، یا چیز دیگری که باعث می شود شما زمان و مکان را فراموش کنید. اما مهمتر از همه ، آن است که ورزش روزمره را در اولویت قرار دهید.. ورزش روزمره با دقت ، ورزشی است که به شما در کاهش وزن کمک می کند. پیاده روی کنید ، از پله بالا بروید، کمی بیشتر راه بروید، چمن بزنید، برف پارو کنید، دوچرخه سواری کنید، با بچه ها بازی کنید.

قند پنهان

 

7) قند پنهان می خورید

امروزه اکثر مردم می دانند کسانی که می خواهند لاغر شوند باید مصرف قند خود را کاهش دهند. اما متأسفانه ، خوردن قند مخفی، که در غذاهای فرآوری شده پنهان است، آسان است. بنابراین ، همیشه برچسب روی مواد غذایی را بخوانید. محصولات رژیمی ، و جایگزین های وعده های غذایی ، همچنین می توانند حاوی شکر اضافه شده باشند. ماست میوه ای و … معمولاً بمب های شکر خالص هستند.

در عوض ، محصولات شیرین نشده ای را انتخاب کنید که و آنها را با انواع توت های تازه یا خشک شده میل کنید. به راحتی می توانید از دانه های جو دوسر و چاودار و همچنین بذر کتان ، مغزها و کشمش ، میان وعده ی خوشمزه درست کنید. در واقع ، فقط تخیل است که محدودیت هایی را برای همه غذاهای شیرین نشده که می توانید به راحتی تهیه کنید تعیین می کند. شما که می خواهید لاغر شوید باید از تله های قند پنهان در زندگی خود آگاه باشید.

 

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =