فیتنشن | سایت مرجع تناسب اندام
0

راههایی برای محافظت از خود در برابر ویروس کرونا:

با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا ، بسیاری از افراد به طور قابل ملاحظه ای نگران این هستند که چگونه می توانند خود و خانواده خود را ایمن نگه دارند.
گفتگوی پیرامون COVID-19 حول محور بهداشت شخصی مانند شستن دستها ، لمس نکردن صورت ، استفاده از اسپری ضد عفونی کننده و تمرین فاصله اجتماعی است. و گرچه اینها همه اقدامات مهمی است که باید انجام شود ، اما یک مولفه اصلی اغلب نادیده گرفته می شود.

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-1

شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا

آخرین خط دفاعی ما در برابر ویروس کرونا فقط ضدعفونی کننده دست و ماسک های پزشکی نیست ، بلکه نحوه ی مراقبت از سلامت جسمی و روحی خود در این مدت است. یعنی حتی اگر شرایط کنونی جهانی به طور قابل ملاحظه ای بسیار ناخوشایند و نامطمئن احساس شود ، نیازی به وحشت نیست.

گرچه ویروس کرونا ویروسی بسیار مسری است و هنوز هیچ درمانی برای آن وجود ندارد ، از بسیاری جهات سلامت شما هنوز تحت کنترل شماست.
فراتر از محدود کردن سفر و رعایت بهداشت ، چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای کنترل سلامتی خود در هنگام شیوع ویروس کرونا انجام دهید.

 

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-2

 

یک برنامه غذایی ثابت و سالم:
درست مثل اتومبیل ، سوختی که به بدن می ریزیم در نهایت تعیین می کند که چقدر خوب کار می کند. در حال حاضر یکی از بدترین کارهایی که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید این است که سیستم ایمنی بدن خود را با قند تصفیه شده ، چربی های بی کیفیت ، مواد نگهدارنده / مواد افزودنی و به ویژه الکل غرق کنید.
همه این مواد شیمیایی و مواد سمی استرس اضافی غیر ضروری بر اندام های شما وارد می کنند ، بنابراین آنها نمی توانند عملکرد طبیعی خود را انجام دهند که در نهایت شما را در برابر عفونت آسیب پذیر می کند.

با توجه به سلامتی که در حال حاضر یکی از نگرانی های جهانی است: یکی از بهترین اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با ویروس ، خوردن انواع میوه ها ، سبزیجات ، چربی ها و پروتئین های با کیفیت بالا است.

 

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-3

 

به اندازه کافی از آب استفاده کنید:
فراتر از مصونیت ، آب برای معیشت کلی ما به عنوان یک انسان ضروری است. مصرف حداقل هشت لیوان آب در روز فقط سموم ناخواسته را از بدن خارج نمی کند. این ماده همچنین کلیه اعضای بدن شما را اکسیژنه می کند تا بتواند تمام عملکردهای روزانه مورد نیاز برای سالم نگه داشتن شما را انجام دهد.
و اگر می خواهید یک گام جلوتر بردارید ، می توانید آب لیمو را به آب خود اضافه کنید تا یک دوز ویتامین C همراه با خاصیت سم زدایی اضافی و مبارزه با باکتری دریافت کنید.

 

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-4

 

انرژی کافی مورد نیاز خود را دریافت کنید:
در حال حاضر مهمترین چیز استراحت ، شارژ کردن خود و بیش از همه مراقبت از خودتان است.
اگرچه خواب بیشتر به خودی خود ممکن است مانع از بیماری شما در حد 100٪ نگردد ، اما از دست دادن برخی از ساعت های طلایی برای خواب وقطعاً می تواند بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر منفی بگذارد.

مطالعات انجام شده نشان داده که در حالی که ما می خوابیم بدن ما سلولهایی تولید می کند که با بیماری های عفونی مقابله می کنند و عملکرد کلی سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشند. بنابراین اگر در خانه کار می کنید ، هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید ، در طول روز استراحت کنید ، مراقبه کنید و در صورت نیاز بدون احساس گناه بعد از ظهرها چرت بزنید.

برای مدت کوتاهی در آفتاب بودن قدم بردارید:
وقتی ما زمان زیادی را در خانه می گذرانیم، از نور آفتاب محروم میشویم. طبق مطالعه ای که در مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی منتشر شده است ، مشخص شد افرادی که کمبود ویتامین D دارند بیشتر در معرض عفونت و افزایش سطح خود ایمنی هستند. در حقیقت ، قبل از کشفِ آنتی بیوتیک ها ، از منابع طبیعی ویتامین D در واقع برای درمان عفونت هایی مانند سل استفاده می شد. به هر روشی می توانید آفتاب بگیرید مانند اینکه کنار پنجره بنشینید یا در بالکن خود کتاب بخوانید .

 

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-5

 

نفس عمیق بکشید:
چه چیزی به شما احساس آرامش می دهد؟ هرچه که باشد ، اکنون وقت آن است که آن را عملی کنید. در حال حاضر برای بسیاری از ما ، استرس در بالاترین حد خود قرار دارد. برخی نگران عزیزانی هستند که پیر هستند یا قادر به ماندن در خانه نیستند یا و نگرانی های دیگری دارند.
نگرانی شما هر آنچه باشد ، اکنون مهمتر ین زمان برای حفظ آرامش است، نفس بکشید و عادت های آرام بخشی را ایجاد کنید که سطح اضطراب شما را پایین می آورد.
پنجره ای را باز کنید ، شمع روشن کنید ، مدیتیشن کنید ، در یک کلاس آنلاین یوگا شرکت کنید ، و اگر فرصتی دارید که نسیم را بر روی پوست خود احساس کنید و صدای جیرجیرک پرندگان را بشنوید حتما آنرا عملی کنید.

 

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-6

 

در طول قرنطینه خود با دوستان و آشنایان خود در تماس باشید:
یکی از بزرگترین چالش های غیر جسمی که بسیاری از افرادی که عادت به ماندن در خانه ندارند و یا به تنهایی زندگی می کنند ، احساس انزوا است.
اگرچه ممکن است احساس شود شما مجبورید به تنهایی با بحران ویروس کرونا مبارزه کنید ، اما واقعیت این است که خارج از دایره اجتماعی خودتان، ابن بحران برای دیگران نیزوجود دارد. اما خوشبختانه در دنیای بهم پیوسته ، که در آن زندگی می کنیم ، فرصتهای یافتن محبت ، عشق و ارتباط در اطراف ما وجود دارد.

 

ways-to-protect-yourself-against-the-coronavirus-7

 

این که آیا شما با خانواده زندگی می کنید یا اینکه به تنهایی ، در حال حاضر فرصتی فوق العاده نادر برای ما است که می توانیم وقت با کیفیت و ارزشمندی را صرف حضور شخصی یا از طریق گپ ویدیویی با افرادی که دوستشان داریم ، کنیم.
مهم است ، به یاد داشته باشید که شما در این دوران تنها نیستید. همه ما در این امر با هم هستیم و از این مبارزه پیروزتر از همیشه بیرون خواهیم آمد. همه ما در این موضوع نقش داریم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =